ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2777310
*
nr 277 7310
Spegel
Oval, H87
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 16:58:04
1
200 kr
18/10 14:59:19
2
150 kr
18/10 15:08:09
2
200 kr
19/10 15:59:24
3
300 kr
19/10 21:28:02
4
Vinnande bud
20/10 09:17:56
5
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 277 7310
Spegel
Oval, H87
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 16:58:04 | 1 | 200 kr |
18/10 14:59:19 | 2 | 150 kr |
18/10 15:08:09 | 2 | 200 kr |
19/10 15:59:24 | 3 | 300 kr |
19/10 21:28:02 | 4 | Vinnande bud |
20/10 09:17:56 | 5 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53